Rearden Collection Crossbody Backpack
Rs.
₹3,499.00 Original price was: ₹3,499.00.₹1,500.00Current price is: ₹1,500.00.
SKU:
Mona B Rearden Collection Crossbody Backpack
Categories: Bags and Luggage, Sling & Waist Bags
Places to go, people to see, and so much to carry. Perfectly designed to keep up with you, and ready for anything.Main zipper closer
Interior zipper pocket
Backside zipper compartment , interior iPad holder, 3CC slots
Front pocket magnet closer
Both side collapsible pockets.
| Type: | Crossbody Sling Bag |
|---|---|
| Dimension | 22 cm W X 36 cm H X 10 cm D |
| Material | Body: 100% Recycled Polyester; Trim: Vegan Leather |
| Pack of item(s) | 1 |
| Country of origin | India |
Additional Information
| Personal Value | Made In India, Sustainable / Eco Friendly |
|---|---|
| Brand | |
| Color somdijgf | |
| Material | |
| Capacity | |
| Compatibility | 10.9 Inches |
| Compartments | Interior Organization System featuring 9 inch Padded Compartment , 17 cm Zippered Pocket and Pen Holder |
| Dimensions | 22 cm W X 36 cm H X 10 cm D |
| Warranty | NA |
| Country of Origin | |
| MOQ | 50 |
| Branding Option | Na |
- Prices are exclusive of GST, branding, logistics, and customized packaging. Additional charges may applicable.
- Prices of the product may vary depending on the quantity. For an accurate quotation, please get in touch.
- Contact us for quotations, offers, discounts, customization options, and delivery details.
Rearden Collection Crossbody Backpack
Rs.
₹3,499.00 Original price was: ₹3,499.00.₹1,500.00Current price is: ₹1,500.00.
SKU:
Mona B Rearden Collection Crossbody Backpack
Categories: Bags and Luggage, Sling & Waist Bags
Places to go, people to see, and so much to carry. Perfectly designed to keep up with you, and ready for anything.Main zipper closer
Interior zipper pocket
Backside zipper compartment , interior iPad holder, 3CC slots
Front pocket magnet closer
Both side collapsible pockets.
| Type: | Crossbody Sling Bag |
|---|---|
| Dimension | 22 cm W X 36 cm H X 10 cm D |
| Material | Body: 100% Recycled Polyester; Trim: Vegan Leather |
| Pack of item(s) | 1 |
| Country of origin | India |
Additional Information
| Personal Value | Made In India, Sustainable / Eco Friendly |
|---|---|
| Brand | |
| Color somdijgf | |
| Material | |
| Capacity | |
| Compatibility | 10.9 Inches |
| Compartments | Interior Organization System featuring 9 inch Padded Compartment , 17 cm Zippered Pocket and Pen Holder |
| Dimensions | 22 cm W X 36 cm H X 10 cm D |
| Warranty | NA |
| Country of Origin | |
| MOQ | 50 |
| Branding Option | Na |
- Prices are exclusive of GST, branding, logistics, and customized packaging. Additional charges may applicable.
- Prices of the product may vary depending on the quantity. For an accurate quotation, please get in touch.
- Contact us for quotations, offers, discounts, customization options, and delivery details.
RECENTLY VIEWED
NEW ARRIVALS
Rearden Collection Crossbody Backpack
PC 593 – Team Award
₹800.00 – ₹900.00Price range: ₹800.00 through ₹900.00Rearden Rollup Backpack with Backside trolly holder
REEBOK ROUND NECK 93% COTTON 7% SPANDEX
PCP-24065 Metal Ball Pen
PCP-24074 Metal Ball Pen
BEST SELLERS
Duke 15.6″ Laptop Backpack
Lance Daypack
Saviour 15.6″ Laptop Backpack with USB
Turista Sling bag
Ritzy 15.6″ Laptop Backpack
Kross- The Crossbody Sling
Trotter Neo Passport Pouch
Prime 15.6″ Premium Laptop Backpack
Cover X-Backpack Rain Cover
Cowl 15.6″ Laptop Backpack
- Apparels
- Bags and Luggage
- Drinkware
- Tech
- Office
- Awards & Medals
- Login / Register
Shopping cart
Sign in
No account yet?
Create an Account

