Brad Collection Laptop/Messenger Bag
Rs.
₹6,100.00 Original price was: ₹6,100.00.₹1,200.00Current price is: ₹1,200.00.
SKU:
Mona B Brad Collection Laptop/Messenger Bag
Categories: Bags and Luggage, Business Bags, laptop/Messenger Bags
This tough and rugged messenger laptop bag, made from upcycled cotton canvas that was once part of our military tents, decorated with finest brass fittings, vegan leather handles and adjustable shoulder straps can pack a bunch of essentials in case, you know, you had a flight to catch and go on an emergency vacation.
| Type: | Messenger |
|---|---|
| Dimension | 38 cm W X 31 cm H X 11 cm D |
| Material | CANVAS and Vegan Leather |
| Usage | Bag for Up to 14\ Laptop\/Mac Book\/Tablet with Stylish Design for Men and Women |
| Color | BROWN SUGAR |
Additional Information
| Personal Value | Made In India |
|---|---|
| Brand | |
| Color somdijgf | |
| Material | |
| Capacity | |
| Compatibility | 14 Inches |
| Compartments | NA |
| Dimensions | 38 cm W X 31 cm H X 11 cm D |
| Warranty | NA |
| Country of Origin | |
| MOQ | 75 |
| Branding Option | NA |
- Prices are exclusive of GST, branding, logistics, and customized packaging. Additional charges may applicable.
- Prices of the product may vary depending on the quantity. For an accurate quotation, please get in touch.
- Contact us for quotations, offers, discounts, customization options, and delivery details.
Brad Collection Laptop/Messenger Bag
Rs.
₹6,100.00 Original price was: ₹6,100.00.₹1,200.00Current price is: ₹1,200.00.
SKU:
Mona B Brad Collection Laptop/Messenger Bag
Categories: Bags and Luggage, Business Bags, laptop/Messenger Bags
This tough and rugged messenger laptop bag, made from upcycled cotton canvas that was once part of our military tents, decorated with finest brass fittings, vegan leather handles and adjustable shoulder straps can pack a bunch of essentials in case, you know, you had a flight to catch and go on an emergency vacation.
| Type: | Messenger |
|---|---|
| Dimension | 38 cm W X 31 cm H X 11 cm D |
| Material | CANVAS and Vegan Leather |
| Usage | Bag for Up to 14\ Laptop\/Mac Book\/Tablet with Stylish Design for Men and Women |
| Color | BROWN SUGAR |
Additional Information
| Personal Value | Made In India |
|---|---|
| Brand | |
| Color somdijgf | |
| Material | |
| Capacity | |
| Compatibility | 14 Inches |
| Compartments | NA |
| Dimensions | 38 cm W X 31 cm H X 11 cm D |
| Warranty | NA |
| Country of Origin | |
| MOQ | 75 |
| Branding Option | NA |
- Prices are exclusive of GST, branding, logistics, and customized packaging. Additional charges may applicable.
- Prices of the product may vary depending on the quantity. For an accurate quotation, please get in touch.
- Contact us for quotations, offers, discounts, customization options, and delivery details.
RECENTLY VIEWED
NEW ARRIVALS
Brad Collection Laptop/Messenger Bag
The Chief
Slim Backpack-PRIME
PCP-24016 Metal Stylus Ball Pen
Play
PCP-24094 Metal Ball Pen
Core 15.6″ Laptop Backpack
BEST SELLERS
Core 15.6″ Laptop Backpack
Noble 15.6″ Laptop Backpack
Kross- The Crossbody Sling
Turista Sling bag
Duke 15.6″ Laptop Backpack
Elite 15.6″ Laptop Backpack
Cover X-Backpack Rain Cover
Morris 17″ Laptop Backpack
Klix Pro RFID Wallet
Cowl 2.0 15.6″ Laptop Backpack
- Apparels
- Bags and Luggage
- Drinkware
- Tech
- Office
- Awards & Medals
- Login / Register
Shopping cart
Sign in
No account yet?
Create an Account

